تیو سولفات سدیم


لطفا قبل از هرگونه خرید و فروش مواد شیمیایی ، نانو مواد ، اکسید فلزات و دیگر مواد شیمیایی تخصصی با ما مشورت نمایید :

تلفن همراه : 41 62 198 0912

 سدیم تیوسولفات یک ترکیب معدنی، سفید و یا بی رنگ، که آب را به راحتی از دست می دهد و به خوبی در آب و روغن تربانتین حل می شود.  سدیم تیوسولفات یک ماده شیمیایی و دارویی است که این ماده در لیست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی قرار دارد. این ترکیب با حرارت دادن تجزیه شده و سولفات سدیم و پلی سولفید سدیم به دست می آید. در شرایط عادی   تیوسولفات سدیم حتی با اسیدهای رقیق مانند اسید هیدروکلریک واکنش می دهد و به گوگرد، دی اکسید گوگرد، آب و کلرید سدیم تجزیه می شود. این واکنش به عنوان واکنش ساعت شناخته می شود. زیرا زمانی که گوگرد به یک غلظت مشخص می رسد محلول از بی رنگ به زرد کم رنگ تبدیل می شود. این روش برای تولید گوگرد کلوئیدی استفاده می شود. این فرآیند برای نشان دادن مفهوم سرعت واکنش در کلاس های شیمی مورد استفاده قرار می گیرد.


سنتز سدیم تیوسولفات


در مقیاس صنعتی به طور عمده از مواد زائد تولید سدیم سولفید و رنگ گوگردی به دست می آید. در آزمایشگاه با گرم کردن محلول آبی سدیم سولفیت با گوگرد و یا با جوشاندن محلول آبی سدیم هیدروکسید و گوگرد تهیه می شود.


کاربردهای  سدیم تیوسولفات


 سدیم تیوسولفات در یودومتری، پردازش عکس، جداکننده و نگهدارنده در مواد غذایی، استخراج طلا و نقره از کانه، دارویی و همچنین برای شیرین کردن آب از جمله کاهش سطح کلر برای استفاده در آکواریوم و استخرهای شنا مورد استفاده قرار می گیرد.


تیوسولفات سدیم - فروش تیوسولفات سدیم - خرید تیوسولفات سدیم - قیمت تیوسولفات سدیم